S.E.M.O servisi

Açik ortamda egitim eylemi servisinin hedefi aile ortaminda yasayan çocuklari korumak ve idari ve adli makamlarin talebi durumunda  aracılık etmekir.

Bu servisin görevi 375 sayili Code Civil kanunu hükümerine göre

Egitimsel yardim kapsaminda ailelere yardim ve danışmanlık ederek mümkün oldugu sürece resit olmayan ( 0 – 18 yas arasi) çocugu aile ortaminda tutmakir.


Dernek ile ilgili

SEMO Moselle’in Conseil Départemental’i tarafindan finanse edilmektedir.

A.A.E.S.E.M.O Moselle bölgesinde iki servisin, isletme, aktiviteler ve koordinasyon islerini yürürtür.

Dernegin amaci her türlü egitimsel ve sosyal, maddi ve manevi yardimi zor durumdaki çocuklara ve ailelerine direkt olarak veya ortak çalisdigi servisler araci ile saglamaktir.


A.A.E.S.E.M.O dernegi

A.A.E.S.E.M.O hükümet ve mahalli idare ile birlikte işbirliği içerisinde olup çocuklari korumak için mevcut hertürlü imkan ile resit olmayan çocuklari aile ortamina veya çocuk için uygun, elverisli bir ortama göndermeyi görev bilmistir.

Ayni zamanda çocuk koruma dernekleri ile is birliginde çalismakta ve çocuklarin dislamansina ve yalniz kalmasina engel olmaktadir.


S.R.P sevisi

Resit olmayan çocuklar üzerine alinan yasal ölçü 2 subat 1945 de alinan n° 45174 kararnamesinin 12-1 maddesi geregince yönetilmektedir.

Alinan yasal ölçü, egitimsel olup ceza islemis resit olmayan çocugun üzerinde uygulanir. Cocuga islenen suçun telafi sürecine girmesi önerilir.

Retourner en haut